Hamilelik ve Bitki Çayları: Hamilelikte Hangi Bitki Çayları İçilmez?

Hamilelikte sıvı tüketimi önemli. Ancak bazı bitki çayları hamileler için riskli olabilir. Peki hamilelik döneminde hangi bitki çayları tüketilmemeli? Gebelikte hangi bitki çayları tehlikeli? Bu soruları Op. Dr. Düzgün Korkmaz’a sorduk. İşte yanıtları:

Hamilelik, anne adayının hem kendi sağlığı hem de bebeğin sağlığı ve gelişimi açısından birçok noktada dikkatli olmasını gerektiren özel bir süreçtir. Hamilelerin dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biri de tükettikleri yiyecekler ve içeceklerdir. Anne adayları karşılaştıkları problemlere doğal yolla yardımcı olması açısından bitki çayı içmeyi tercih eder. Bazı bitki çaylarını önce doktorunuza danıştığınız sürece, hamileyken içmek güvenli olabilir. Peki hamilelikte hangi bitki çayları içilmez? Gebelikte hangi bitki çayları tehlikeli? Op. Dr. Düzgün Korkmaz, anne adaylarının en çok merak ettiği hamilik ve bitki çayları konusunda merak edilen soruları yanıtladı.

Haberin devamını okumak için tıklanıyınız: https://www.elele.com.tr/yemek/hamilelik-ve-bitki-caylari-hamilelikte-hangi-bitki-caylari-icilmez